• 0545 155 22 02
  • bilgi@fitnesssepeti.com

1. Crunch

popsugar

 

Yere sırt üstü uzanarak ellerinizi başınızın arkasına alın. Ayaklarınızı yere tam basarken dizlerinizi hafifçe kırın. Vücudunuzun üst kısmını kaldırarak tekrar geri yatın. Hareketi uygularken sırtınızın üst kısmının yerden kalkmasına dikkat edin. Karın bölgesi kaslarını geliştiren ve karın yağlarını yakan crunch, yani mekik hareketi ile sıkı kaslara sahip olabilir, göbek yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. 3 set halinde 12 tekrar şeklinde egzersizi uygulayabilirsiniz.

 

2. Bridge

youtube

 

Kalça kaldırma olarak bilinen bridge egzersizi ile karın, kalça ve basen bölgenizi etkili bir şekilde çalıştırabilirsiniz. Sırt üstü uzanarak dizlerinizi kırın ve ayaklarınızı yere bastırın. Kollarınızı avuç içleri yere bakacak şekilde iki yana koyun. Ayaklarınızdan güç alarak kalça ve sırtınızı yerden kaldırın ve geri indirin. Hareketi yaparken karın ve kalça kaslarınızı sıkmayı unutmayın. 3 set halinde 10 tekrar yapabilirsiniz.

 

3. Lunge

popsugar

 

Ayaklarınızı omuz hizasında açarak kalçanızı geriye doğru çıkık tutun. Sağ bacağınızla öne doğru adım atın. Bacağınızı dizlerden kırarak yere 90 derece paralel olmasını sağlayın. Pozisyonda 1-2 saniye bekleyin ve başlangıç pozisyonuna dönün. Hareketi diğer bacak için tekrarlayın. Baldır, kalça ve bacakları mükemmel şekilde çalıştıran bu egzersizi 3 set halinde 10 tekrar şeklinde uygulayabilirsiniz.

Whatsapp ile görüş