• 0545 155 22 02
  • bilgi@fitnesssepeti.com

Spor salonundaki ilerlemeyi ciddiye alan insanlar için sabahları egzersiz yapmak faydalıdır çünkü gün için başka bir işe başlamadan önce egzersize öncelik verirsiniz.

Ayrıca sabahın erken saatlerinde antrenman yaparak dikkat dağıtıcı unsurları en aza indirebilir ve günün geri kalanına taşınacak bir üretkenlik duygusu hissedebilirsiniz.

Sabahları egzersiz yapmak birçokları için tercih edilir ve yalnızca antrenman programınıza odaklanabilmeniz için dikkatinizin dağılmaması avantajına sahiptir. Sabah ilk iş olarak antrenmanınıza öncelik vermek, ilerleme kaydetmenin en hızlı yollarından biridir. Gün içinde çeşitli görev ve aktivitelerle uğraştıktan sonra, işten sonra yorulmak ya da antrenmanınızı sürdürecek zihinsel kapasiteye sahip olamamak gibi mazeretleriniz artık yok.


Sabahları önünüzde hiçbir engel yok ve çoğu zaman kendinizi erken kalkmak ve uzun vadede iyi bir alışkanlık olan egzersizin faydalarını elde etmek için yeniden programlıyorsunuz.

Antrenmanlarınıza sabah erkenden öncelik vererek, gününüz resmi olarak başlamadan önce endorfin ve antrenman sonrası netliği deneyimlemenizi sağlarsınız, bu da daha fazla odaklandığınız ve diğer görevlerle meşgul olduğunuz anlamına gelir. Ayrıca daha fazla iç rahatlığınız var çünkü 'daha sonra çalışma ihtiyacı' artık aklınızın bir köşesinde kalmıyor ve sabah erken bir antrenmanın ardından günün geri kalanında momentumu koruyabilirsiniz.

Yoğun bir antrenmanın ardından muhtemelen kendinizi şarj edilmiş ve tazelenmiş hissedeceksiniz ve günün erken saatlerinde bir başarı hissi yaşayacaksınız, bu da gününüzün geri kalanının şüphesiz daha iyi olacağı anlamına geliyor.

Sabah egzersiz yaptığınızda, fitness hedeflerinize daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olacak ve gün için planladığınız diğer aktiviteler için uygun zihin çerçevesinde olmanızı sağlayacak gelişmiş bir zihniyeti koşullandırmaya başlarsınız.

Pek çok acemi ve hatta acemi sporcunun karşılaştığı en büyük engel, tutarlı olmak için motivasyon eksikliğidir. Sabahları egzersiz yaparak, her şeyden önce çalışmaya öncelik veren zihniyeti geliştiriyor ve diğer çabalarda daha başarılı olmak için size daha iyi bir şans veriyorsunuz.

Sabah sporunun faydaları saymakla bitmez. Bu şekilde eğitime öncelik veren her insan, hayatının gidişatını daha olumlu yönde değiştirebilir.

Whatsapp ile görüş